Dieta baletnicy

Dieta baletnicy

Dieta baletnicy to dieta, która wymaga ogromnej motywacji i samozaparcia. Największym problemem osób z nadwagą jest bowiem to, że nie potrafią długo wytrwać w swoich postanowieniach. Takie osoby nie powinny raczej decydować się na dietę baletnicy, która jest prawdziwym sprawdzianem silnej woli. Dieta Baletnicy polega bowiem na tym, że przez każde dwa dni, dziesięciodniowego cyklu diety można spożywać tylko jeden, ściśle określony produkt żywnościowy.

Dieta trwa zatem krócej od diety kopenhaskiej ale zdaje się być również bardziej wymagająca . Wynika to z faktu, przez każde dwa dni wolno zjeść jedynie jeden, ściśle określony produkt. Jeżeli osoba uczulona, na którykolwiek produkt stosowany w diecie, bądź zwyczajnie go nie lubi powinna się dwa razy zastanowić zanim zdecyduje się podjęcia stosowania takiej diety. Produktów nie można bowiem dowolnie zamieniać, ani wymieniać na żywność, która jest dla nas smakowita. Dieta pod tym względem jest niesamowicie wymagająca. Ten sposób na odchudzanie znacznie ogranicza ilość dostarczanej organizmowi energii dlatego w trakcie stosowania tej diety nie należy podejmować obciążających organizm wysiłków fizycznych. Jest to bardzo ważne by nie narazić się na przykre konsekwencje zdrowotne. Dieta ta zdaje się być skutecznym sposobem utraty zbędnych kilogramów, jednak jest także okupiona dużym wysiłkiem a czasem nawet cierpieniem. Dieta baletnicy nie jest zbyt popularna najprawdopodobniej z tego względu, że mało kto jest w stanie sprostać jej wymaganiom, które jednak są bardzo opłacalne. Osoby, które po raz pierwszy decydują się na podjęcie diety powinny raczej unikać diety baletnicy, która mogłaby zrazić ich do procesu odchudzania. Podjęcie się zrealizowania tej diety powinno być świadomą i przemyślana decyzją o solidnym podłożu motywacyjnym.


 


Informacja

Wszystkie informacje zawarte w serwisie MojeDiety.pl mają charakter wyłącznie poglądowy i nie zastąpią one konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Serwis MojeDiety.pl nie bierze odpowiedzialności za informacje zawarte na jego stronach.

 

Reklama